We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bu darbeden de haberin var mı Erdoğan!..

1001 128 778
02.02.2019

Seçim sonrası darbede MHP genel başkanı ve Erdoğan'ın kayyımı Bahçeli'nin darbenin sivil kanadı olacağı söyleniyor. Cübbeli Ahmet'in konuşmasını dinleyene kadar buna pek olanak vermemiştim.

Darbe yazılarımı takip edenler anımsayacaktır, 15 Temmuz darbesi 1,5 ay önceden Recep Tamam Erdoğan'a bildirilir. Büyük olasılıkla daha önceden de haberi olmuş olabilir ama bu bildirme resmi evraka dayandığından gazeteci olarak onu baz almak zorundayım. Yazının sonunda belgenin örneğini vereceğim, bu belgeyi daha önce de yayınlamıştım ama sanki benzer olaylar olduğundan tekrar yayınlıyorum.

Tutanak terörle mücadele şubesinde alınmış ve astsubay Hüseyin Gürler'e ait. Gürler ifadesinde şöyle diyor: "Edindiğim tüm bilgi ve belgeleri iki yıl önce kendisi ile tanıştığım, Ankara GATA'da görev yapmakta olan Tabip Binbaşı Eray Serdar Yurdakul isimli şahıs ile de paylaştım. Bu şahıs beni AK Parti İstanbul Milletvekili Emekli Tümgenerel Şirin Ünal ile görüştürdü. Bu bilgi ve belgeleri kendisine de ilettik. Darbe yapılacağına dair bilgiyi aldıktan sonra da özellikle sayın cumhurbaşkanımıza ulaşmanın yollarını aradık. Eray Bey'in girişimleri vasıtası ile Ahmet Albayrak ile İstanbul'da yaptığımız görüşme neticesinde gerek Eray Bey'in gerekse benim hazırladığım tüm bilgi ve belgeler Sayın Cumhurbaşkanımıza 11 Haziran 2016 tarihinde İstanbul Topkapı Sarayı'nda Eray Bey tarafından arz edilmiştir."

Bu olaydan sonra Recep Tamam Erdoğan dönemin genelkurmay başkanı Hulusi Akar'la 6 görüşme yapıyor darbe gecesine kadar. Bunun dışında bir de........

© Artı Gerçek