We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Birinciliği eş durumundan kaybettik!..

413 17 60
10.12.2018

Kendime göre gizli bir torpilim var jüride. Tiyatro yazarı, yönetmen ve oyuncu Sermet Çağan'ın eşi Seçkin abla jüride. Hiçbişey konuşmadık ama ben sanki konuşmuşuz gibi rahatım.

İLTÖ, yani İstnabul Liselerarası Tiyatro Örgütü'nün son oyununu Özel Kalamış Lisesi olarak biz oynayacağız. 2 tane ciddi sorunumuz var, gerçekten heyecanlıyız, diğeri de 2 arkadaşımız da birbirlerinin yüzüne bakınca gülme krizine giriyor. Çıtçı Engin'le Hüdai sahnede göz göze gelmesin, kimse tutamıyor ve bize de bulaşıyor kahkaha. Sanki profesyonelmişim gibi Tuncay Özinel bu işi çözmem gerektiğini söyledi. En kolayı gerginlik, 5-6 kişiye cep konyağı aldım ve hepimiz mayıştık.

Ama gülmeye çözüm çok zor, belki de amatörlüğümden. Tuncay'a gittim, bana ne dese beğenirsiniz, gülenleri ve kışkırtanları tekrar gerecekmişim. Hatta kavga noktasına getirecekmişim. Gülenler dışında Ayı Erol'un Çıtçıt Engin'le çok sahnesi var ve başlarsa önleyemem. Engin'le Erol'un arasını kız Engin vasıtasıyla bozdum. Çıtçıt Engin gerçekte kız Engin'e aşık ve benim o yıl en iyi arkadaşım. Ben oyunda kız Engin'e aşığım. Çıtçıt'a gittim ve Ayı Erol'un kız Engin'e sarktığını söyledim. Neredeyse tekme sille girişecekler ve oyun böyle başladı, herkes içkiyle yumuşamış ve kıskançlık kavgasıyla gerilmiş.

Oyun başladı ve gerçekten çok iyi oynuyoruz, Nükhet Fadime Nine'de döktürüyor, kuru sıkı çalışıyor ve derken Nazım'ın şiiri okunmaya başladı sahnede, demir parmaklıklarla giriyoruz sırayla. Kadıköy Halk........

© Artı Gerçek