We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Ahmet'tim, Albert oldum!..

508 8 0
28.01.2019

Okul takımlarının başka bir faydası oluyordu, bizim takımda, İranlı, ben, Brezilyalı, İtalyan, Portekizli, Fransız, Bulgar, aklınıza kim geliyorsa vardı, o kadar güzel bir bütünleşmeydi ki.

Ve yeni okul, işin ilginç yanı, okulun adı da Yeni Okul, "Ecolle Nouvelle'. İkisine de o kadar yakın oturuyorum ki şimdi ama hâlâ fırsatını bulup da gidemedim Losan'a. Hele şimdi, Almanya'dayım ve gerçekten zor. Diğer okulda Napolyon Bonapart'ın torununun torunu, Ali'nin sınıf arkadaşıydı, suratına bakınca uzun boylu Bonapart ile konuşuyorsunuz sanki. Ayrıca ressam Toulouse Lautrec'in torunu da bizim okuldaydı ve yaşından dolayı bastonu yoktu ama hep şemsiyeyle yürürdü. Bu okulda da, daha doğrusu kardeş okulunda Şah Rıza Pehlevi'nin yeğeni, Suudi Arabistan petrol bakanı Zeki Yamani'nin kızı vardı. Zeki Yamani'nin kızı beni yemeğe davet etmiş. Bir de gittim ki lokantayı kapatmış. Pratikte sınıf farkını o dakika gördüm ama kızı bir daha görmedim. Bırakın sevgili olmayı, arkadaş olmak bile zor, doğum günlerinde birbirlerine son model araba filan hediye ediyorlar. Bu arada zengin çok arkadaşım oldu ama burjuva kültürünü almamışsa vay halinize, baştan aşağı görmemişlik yaşıyorsunuz.

Bu okulda da okulun futbol takımındayım, her zamanki gibi sağ bek oynuyorum. Maçlar gayet iyi gidiyor, kalecimiz İran'lı ve biz ikimizi çok seviyor seyirci arkadaşlar. Bizim için........

© Artı Gerçek