We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Abdullah Gül suikastında neden sessiz kaldın Erdoğan?..

559 66 509
07.02.2019

"Abdullah Bey arabadan her indiğinde sarhoş gibi oluyor. Araba hareket ettiğinde içeriye sanki zehirli gaz veriliyor. Eşimi öldürmek isteyenler olabilir! Abdullah Bey böyle şeyleri pek umursamaz. Bu yüzden beyefendiye söylemeden arabaya iyice baktırın! Nedir bu koku?" Bunu söyleyen kişi bir dönem önceki cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül. Bu ifade hiç mi hiç Bülent Arınç'a yapılacak denilen suikasta benzemiyor. Benzemiyor çünkü Hayrünnisa Gül'ün elinde fatura var. Suikast girişiminin faturası olur mu diye sormayın, bal gibi olur.

Hayrünnisa Gül arabayı tamire gönderir ama burada bir zekâ örneği gösterir ve cumhurbaşkanlığı tamircisi yerine başka bir güvenilir tamirci bulunur ve araba ona gönderilir. Arabanın kliması gaz kaçırmaktadır ve yapılır.

Ben motorcu olduğumdan arabadan fazla anlamam, o yüzden klimanın gaz çıkarması olağan bir arıza mıdır bilmiyorum ama bu gibi durumlarda cumhurbaşkanının eşinin yaşadıklarına ve kuşkularına inanmak zorundayız. İnanmamın bir nedeni var, o da cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Abdullah Gül'ün millet ittifakı adına adı çıktığında dünyada olmadık bişey yaşandı ve dönemin genelkurmay başkanı Hulusi Akar'la cumhurbaşkanı Recep Tamam Erdoğan'ın sözcüsü İbrahim Kalın helikopterle........

© Artı Gerçek