We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

6 okuldan kovuldum, 1 ülkeden sınır dışı edildim

580 0 225
05.11.2018

Hiç okul kırmayan öğrenci var mıdır acaba, mutlaka vardır da, bunlarınkine öğrencilik denebilir mi, onu bilmiyorum.

Okul yaşantıma esasında biraz ortalardan başlamak istiyorum, bunun nedeni ne kadar şanslı birisi olduğumu bilmenizi istemem. Hiç okul kırmayan öğrenci var mıdır acaba, mutlaka vardır da, bunlarınkine öğrencilik denebilir mi, onu bilmiyorum. Orta 2'deyim ve en yakın arkadaşım Feridun Koç'a çok ciddi bir şekilde araba çarpmış, boyunun altındaki sol kemik 3-4 yerinden kırılmış, ameliyata alınmış durumda evde yatıyor.

Feridun en ilginç arkadaşlarımdan biridir, yatılı okulda, 11 yaşımızda etüt sırasında bir kavgayla başlayan dostluğumuz yıllarca çok yakın olarak devam etti ve hâlâ da görüşüyoruz. 50 yıllık bir arkadaşlık, yarım dalya demiş durumdayız. Feridun'un ilginçliği, benim kadar yaramaz ve deli olması ama hiç sınıfta kalmadan liseyi bitirmesinde. Bunun bir tek nedeni vardı, Feridun ilkokulu bitirdiğinde yazın babasını kaybetmiş ve annesi Melek teyze onu Özel Kalamış Lisesi'ne yatılı yazdırmış ve ilkokul öğretmenliği maaşıyla onu okutuyor, ayrıca ablası ve kardeşi de aynı anda okuyor. Yani Feridun'un sınıfta kalma lüksü yok, bunu 11 yaşında fark eden ve hem ciddi yaramaz olup, hem de sınıflarını aksatmadan geçen Feridun hâlâ İngilizce öğretmeni.

Evden okula diye çıktım ama içim içimi yiyor, hafta sonu evlerine gittiğimde Feridun'un çok ağrısı vardı, nasıl olmuştur acaba diye düşünürken kendimi Erenköy durağından bir dolmuşa binip Kadıköy'e giderken buldum. Keyfim yerinde, şoförün yanındayım, tam Fenerylu'na bizim mahalleye geldik, dolmuş durdu ve sadece yanım boş, kapı açıldı ve yanıma müşteri bindi.

50 metre filan gittik ki kolumda bir okşamayla acıtma arasında bir temas var. Kendi kendime 12 yaşındaki çocuktan ne isterler ki diye düşünürken kafamı........

© Artı Gerçek