We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

2 rekat arası 1 duble!

969 82 623
05.12.2018

Şaka değil, Erdoğan bütün illeri rakı içmesi şartıyla kazanacağını bilse benden beter içer. Adı da yazının başlığındaki gibi olur, 2 REKAT ARASI 1 DUBLE...

Hırs kötü bişey midir, hep ikilemde kalmışımdır, hiç hırsın olmadığını söyleyemem ama hırsım var diye de her naneyi yiyecek konuma gelmedim bugüne değin. Böyle mi olmak gerekiyor, tam olarak yanıtını veremiyorum ama insanı insani değerlerden uzaklaştırdığını biliyorum. Benim gibi birisinin boks maçında Muhammet Ali'yi yenmem olanaksız ama hırsıma kurban olursam onun yemeğine hiç çözemeyeceği bir ilaç karıştırarak evire çevire de dövebilirim. İstediğime erişebilirim ve bikaç ay dünya şampiyonu diye de dolaşırım ama kendime saygım kalır mı, işte püf noktası da burada gizli bence.

Yakında yerel seçimler var ve herkes endişeli, ne AKP ne de Recep Tamam Erdoğan tek başına bişey yapamıyor. Kimsenin desteğine gereksinim duymadan bulunduğu bölgede seçimleri kazanabilecek tek parti var, o da Kürtlerin ve sosyalistlerin üye olduğu HDP. Hatta HDP öyle bir durumdaki, geçtiğimiz seçimde kazandığı belediye başkan sayısından daha fazlasını kazanabilir. Kayyım atanması ve baskılar her zaman olduğu gibi ters tepiyor.

Ancak diğer partilere baktığımızda durum öyle değil, yanına başka partiyi almayan bir parti seçim kazanamıyor. Sonuçta en fazla oyu alan mutlaka kazanıyor ama kimisi eski yerini korumak için başka partiye gereksinim duyuyor, kimi de başkanlık kendi partisine geçsin diye. Daha da ilginç olanı şu an hükümet de, Erdoğan da aynı durumda, başka partilerin desteğiyle kendilerini tek başına iktidar sanıyorlar.

AKP'nin ve Erdoğan'ın bu seçimde ciddi bir sorunu daha var, o da istediği adayları bulamamak. İktidar partisinin aday bulamaması çok görülen bişey değildir ama Türkiye'de her şey normaldir. Nasıl artık hiçbişeye şaşırmıyorsak, anormalin de ne olduğunu unuttuk. AKP neden aday bulamıyor,........

© Artı Gerçek