We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Çakallara Kazakistan uyarısı

4 1 0
24.03.2019

Türk dünyasının aksalı, Kazakistan’ın efsane lideri Nursultan Nazarbayev cumhurbaşkanlığından istifa edince pusuda yatmış bekleyen çakallar, bu durumdan kendilerine görev çıkartmak için kıpırdanmaya başladılar

Bu çakal takımı Nazarbayev’in geçmişinden uzun zamandan beri rahatsızdılar. Çünkü onlar kendi varlıklarını sürdürmek için karşılarındakileri yok etme kolaycılığına ve de alçaklığına alışmışlardır. Onlar için özgürlük “kendi istediklerini yapma” ile sınırlıdır. Başkalarına yaşam hakkı tanımayı hiç düşünmezler.

Milliyetçi olduklarını iddia ederler ama hepsi birer Nazi taslağıdır.

Kazakistan’ın bağımsızlığını aldığı günden bu güne Nazarbayev’im her türlü dini ve etnik gruba eşit uzaklıkta olması, bu güne kadar kavgasız, kansız gelinmesi bu çakalları her zaman rahatsız etmiştir. Bunlar son aylarda işi öylesine ileri götürdüler ki bir ÇİN-KAZAK çatışması yaratmak için çaba gösteriyorlar. Çin’de yaşayan Kazakların bu ülkeyi benimsediklerini bilmiyor olamazlar. Bugün yaklaşık beş milyon Kazak, dünyanın 40'tan fazla ülkesinde yaşıyor. Kazakların en yoğun oldukları yer Kazakistan dışında Çin Halk Cumhuriyeti topraklarıdır. Bu ülkedeki Kazak sayısı, çeşitli kaynaklara göre, 1.5 ile 2 milyon arasında değişmektedir.

İlginç bir gerçek şu ki, 1949'da Çin Halk........

© Anayurt