We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Ortak akılda buluşulmalıydı

2 0 0
16.05.2022

Camia olarak Ankaragücü’nden Boluspor maçından beklentimiz şuydu: Takımın ideal 11’iyle maça başlaması ve tüm gücüyle maça asılması.

Ancak kadroları görünce şahsen benim modum bir anda düştü.

Kulüpte maç öncesi ortak bir akılda birleşilmeliydi. Yapılması gereken şuydu; yönetim, teknik ekip ve kaptanlar oturup şu ortak kararı almaları gerekliydi: “Evet biz şampiyon olduk, başarılıyız, beklentilerinin üzerinde ligi götürdük ve erken başardık, bizim Boluspor maçına yedek kadroyla da, U19 takımıyla da çıkmaya hakkımız var. Ama bazı hassasiyetleri de göz önünde bulundurmamız lazım. Tamam bu maç bizim için formalite anlamında, kaybedersek de kimsenin bize bir şey demeye hakkı yok, ama 8 takımı daha ilgilendiren bir maç. O yüzden hassas olalım ve empati yapalım. Maça en ideal 11’le çıkalım. Oyuncuların motivasyonunu sağlayalım” denilmeli ve ortak bir karar alınmalıydı.

Ancak Mustafa Dalcı’nın mı, yoksa geçmişte her maç öncesi kadroyu hocayla değerlendirdiklerini ima eden başkan Faruk Koca’nın kararı veya düşüncesi mi bilemiyorum; ideal 11’den çok uzak 3 genç ağırlıklı bir kadroyla sahaya çıkıldı. Ki bu oyunculardan Yasir Karabay’ın bu seviyelerde sahaya sürülmesi de gerçekten büyük hataydı. Çünkü oyuncunun........

© Anayurt


Get it on Google Play