We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Hedef mi? Ligde kalıcı olmak

13 0 0
08.08.2022

Çıkacağız, çıktık, şölen, kongre, transfer, turnuva filan derken yeniden geldi çattı Süper Lig! Ankaragücü ait olduğu yerde yeniden mücadele etmeye devam edecek. Takımı şampiyon yapan Mustafa Dalcı hocayla yola devam ediliyor.

Ancak bilindiği gibi Süper Lig için takım kadrosunda büyük revizyona gidildi. Sarı – lacivertliler yeni oluşturdukları kadrolarıyla sezon öncesi 4 hazırlık maçı oynadılar. Bu maçlarda Kayserispor ile 2-2, Alanyaspor ile 3-3 berabere kalırken, Yeni Malatyaspor ve Gençlerbirliği ile oynanan maçları 3-0’lık sonuçlarla kazandılar.

Gençlerbirliği ile oynanan TSYD Ankara Şubesi’nin kupasının alınması moral oldu. Bu maçta takımdaki olumlu ve olumsuz yönler net bir şekilde görüldü.

HÜCUM İYİ, SAVUNMA ALTERNATİFSİZ!

Mevcut kadroya baktığımızda hücum yönü bireysel olarak çok iyi görünüyor. Ama savunma kısmı alternatifsiz görünüyor.

Süper Ligde savunma çok kritik. Çünkü burası 1.Lig değil! Bir sezon boyunca 1.Ligde baskı yemeden, rahat rahat oynayan Ankaragücü takımı, burada savunma anlamında bana göre istenen sertliği oluşturacak transferleri yapamadı. Hücum anlamında bireysel yetenekler, kulüp tarihinin belki de en iyisi. Ama savunma anlamında hem bireysel yönde beklentilerden uzak kalındı, hem de takım savunmasını oturtmada geç kalındı.

Bir diğer sorun da orta saha üçlüsünü oluşturacak Diack/Pedinho/Zahid........

© Anayurt


Get it on Google Play