We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Hakemler yüzünden çok sevdiğim futboldan soğudum

2 0 0
22.04.2022

Ankaragücü’nün yaşadığı hakem skandalları katlamalı olarak devam ediyor. Gerçekten akıl alır gibi değil. Bu kadar çok hakem hatasının aynı şeklide sürekli Ankaragücü aleyhine yapılması asla tesadüf olamaz. Zaten değil. Her hafta yazıyoruz, söylüyoruz. Daha Adanaspor maçından sonra Ankaragücü yönetimi açıklama yaptı ve serzenişte bulundu. Anlaşılan hakemler demiş ki; “Bu kadar yetmez, bunun devamı da olmalı !” Ve oldu da. Bu sefer de Yasin Kol, Ankaragücü’nü bitirdi.

3 büyük hatası

1-İlk yarıda Yusuf Abdioğlu’na yapılan penaltıyı vermemesi.

2-İkinci yarıda Şahverdi Çetin’e yapılan penaltı ve devamında verilmesi gereken kırmızı kart. Bu pozisyonun devamında Zahid’i de kaybettik.

3-Geraldo’nun gole giderken düşürülmesi esnasında oyunu durdurması ve pozisyonu kesmesi. Ki bir hakem eğer devam eden pozisyonda, kırmızı kart göstermek için maçı durdurup (bir nevi Ankaragücü’ne şirin görünmek için) akan pozisyonu bitiriyorsa, bu hakemin hakemliği sorgulanır. Hakem de en az futbolcu kadar oyunu bilmesi lazımdır. Ve futbola katkı vermesi gerekmektedir.

Tabii Ankaragücü yönetimi, maçın ardından bir önceki açıklamadan dozajı biraz daha sert bir şekilde gerekli açıklamayı yaptı.

Ancak belli ki bu açıklamalar işe yaramıyor. Yarasa daha sert tarzda takım doğranmazdı.

O zaman ne yapmalı gidip masayı........

© Anayurt


Get it on Google Play