We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Faruk Koca'nın vizyonu ve kongre yansımaları-1

20 0 0
13.07.2022

Ankaragücü’nün genel kurulunda beklendiği gibi başka aday çıkmadı ve Faruk Koca yeniden başkanlığa seçildi.

Kongreye verilen bilgiye göre 1272 delegenin katıldığı belirtildi. Bu üye sayısının 4’de 3’ünden fazla. Bunu neden yazdım şirketleşmenin geçmesi için üye sayısının 4’de 3’ü kongreye gelmelidir. Ankaragücü’nün mevcut üye sayısı ise 1600 kadar olduğunu öğrendim.

Genel Kurula muhteşem bir ilgi vardı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Milletvekillerinin, parti il başkanlarının ve bir çok ilçe Belediye Başkanımızın kongreyi şereflendirmeleri sevindiriciydi.

Kongreye gelen MKE Kurumu Genel Müdürü Yasin Akdere'ye özel bir bölüm açalım. Geldiğinden bu yana hep kulübün yanında oldu.

Eski başkanlardan sadece Fatih Mert’i görebildim. Kalabalık bir heyetle Genel Kurula geldi. Yol arkadaşı Tamer Açar ile ayrı yerde oturdular. Art niyet aramıyorum. Ayrı ayrı geldikleri içindir diye tahmin ediyorum. Yine eski yöneticilerden, taraftarın sevilen isimlerinden Abdullah Karaata da kongredeydi.

Başkan Koca kullanılan 505 oyun 504’ünü aldı ve başkanlığını sürdürdü. Gelen üyeyle, kullanılan üye farkının okunan yeni tüzüğün uzun sürmesinden dolayı (39 dakika sürdü) delegelerin salondan ayrılmasına bağlıyorum.

Kongrenin en öne çıkan başlığı 1 sene önce seçilen ve bu 1 senelik süreçte çok........

© Anayurt


Get it on Google Play