We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bu seviyede, bu goller kaçmamalı

31 0 0
11.08.2022

“Kazanamıyorsan kaybetme” futbol adamlarının temel felsefelerinden birisidir. Hele ki bu Süper Lig’e çıktığın ilk maça rast geliyorsa, bu düşünceye olumlu bakmak gerekli.

Ancak Ankaragücü-Konyaspor maçının ilk 25 dakikasını baz aldığımızda gerçekten üzülmemek elde değil.

Evet Ankaragücü, 2022 – 2023 sezonunun ilk maçında Eryaman Stadı’nda, geçen sezonun flaş takımı, bu sezon Avrupa’da yenilgisiz giden Konyaspor karşısına çıktı. Başkent ekibi sahadan 0-0’lık beraberlikle ayrıldı ve lige 1 puanla giriş yaptı.

Yazının başında yazdığım gibi; ilk maçta kazanamıyorsan kaybetmemek iyidir diyelim. Ancak maç başında yakalanan öyle pozisyonlar var ki, gerçekten de kaçan galibiyete üzülmemek elde değil.

Sarı – lacivertliler maça beklenen on birle başladı diyebiliriz. Bir tek Abdullah Durak’ın oynaması için sürpriz oldu diyenler oldu. Ancak ben lig öncesi yazdığım yazıda şu ifadeleri kullanmıştım; “Tabii ön liberodaki Abdullah Durak obsiyonunu da unutmamak lazım. Mustafa Hoca’nın Sinan Osmanoğlu gibi, beğendiği ve sevdiği oyunculardan biri olan Abdullah da ilk 11’de yer alırsa sürpriz olmaz. “

Tabii artık Mustafa Hoca biraz ezberlemiş durumdayız ve değer yargılarının farkındayız… Mesela yine ilk 11’de Jese beklenmesine rağmen, benim maç öncesi yazdığım muhtemel ilk........

© Anayurt


Get it on Google Play