We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Zorlayıcı tedbirler alalım

3 0 0
06.10.2021

Ülkemizde iki doz aşısını yaptıranların oranı yüzde 52’ye geldi dayandı. Günlerdir bir puan bile artmadı. Mavi haritada da illerimizin büyük bir kısmı sarı renkte, doğu ve güney doğudaki illerimiz ise kıpkırmızı.

Okullarımızda da durum, çok iç açıcı değil. Her hafta karantina altına alınan sınıf sayısı hızla artıyor. Okullarda hijyeni, maske takmak, el dezenfektanı kullanmakla sınırlandıran mantık, ne yazık ki, çocuklarımızı korona belasından koruyamıyor.

Aşı olmaktan kaçınan öğretmenlerimiz ve diğer eğitim personeli, pandeminin daha geniş alanlara yayılmasına neden olmaya devam ediyor. Okulda, virüs kapan çocuğun, bu virüsü evindeki diğer aile fertlerine bulaştırması artık bilinen bir gerçek.

Ülkemizde günlük pozitif vaka sayısı otuz binler bandında. Havaların nispeten iyi gitmesi, evleri ve okullarda derslikleri havalandırmayı kolaylaştırıyor, ama çok değil bu ayın sonunda kış kapıya dayanınca ne yapacağız? İnsanlar daha çok kapalı ortamlarda yaşamaya başlayacaklar. Pozitif vaka sayılarının 30 bin sınırını aşması, yeni kapanmaları ve........

© Anayurt


Get it on Google Play