We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Yazıklar olsun!

2 0 0
14.09.2021

Geçtiğimiz hafta sonu İstanbul’da bir grup “aşı tedirgini” miting yaptı. Nasıl izin alındı, amaç neydi, bu amaca niye bu kadar hizmet edildi bunların tartışmasını bir kenara bırakıyorum. Ancak gördüklerimizden ve duyduklarımızdan, aylardır tüm hayatlarını insanlarımızı yaşatmak üzere değiştiren, evlerine dahi gidemeyen, eşlerinden, anne ve babalarından, çocuklarından uzak yaşayan doktorlarımızdan, hemşirelerimizden, sağlık teknisyenlerinden, hasta bakıcılardan, ambulans şoförlerinden velhasılı tıp adına hizmet veren tüm çalışanlarımızdan utandık.

Aşı karşıtı grup ve onların şakşakçıları, aylardır bizleri aydınlatan, bizleri bu illetten uzak tutmak için çaba harcayan doktorlarımızı isim isim yuhalattı. Bu doktorlarımızı hedef haline getirdiler.

İçlerinden biri randevu alıp, randevulara gitmeyerek sistemin kilitlenmesini istemek gibi adeta cinayete teşvik etti insanları. Bir tanesi, Bypass ameliyatı geçirdiğini, ama ilahi bir kudretle hastalığa yakalanmayacağını söyledi pişkinlikle. “Madem ilahi kudret seni hastalıktan koruyordu, ne demeye ameliyat oldun” diye sorulunca da “o başka bu başka” deyip sıyrıldı işin içinden.

Ve işin garibi, bu........

© Anayurt


Get it on Google Play