We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Saflar belli oluyor

2 0 0
12.10.2021

Dünkü yazımızda, CHP, İYİ Parti, Demokrat Parti ile ittifak dışında olan ancak Cumhur İttifakı ile de bir bağı bulunmayan Saadet Partisi’nin yanında yeni kurulan iki parti DEVA Partisi ve Gelecek Partisinin yöneticilerinin, güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışmaları için TBMM'de gerçekleştirdikleri toplantıda tespit edilen konu başlıklarına yer vermiş, Millet İttifakı’nın, Demokrasi İttifakı’na doğru bir evrilme gösterdiğini yazmıştık.

Evet, seçimlerin şu an için normal tarihinde yapılacağına ilişkin Cumhur İttifakı’nın ısrarlı söylemine karşın, muhalefet partilerinin olası bir erken seçim için çalışmalarını sıklaştırdıklarını görüyoruz. Nitekim, TBMM çatısı altında gerçekleştirilen güçlendirilmiş parlamenter sistem toplantısı da bunun en iyi kanıtı.

Ortada açık seçik bir durum var. Mevcut sistemin devamından yana olan bir AK Parti, MHP ve BBP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı, bir de CHP, İyi Parti, Demokrat Parti ile dışarıdan destek veren Saadet Partisi’nin güçlendirilmiş parlamenter sistemi isteyen Millet İttifakı. Millet........

© Anayurt


Get it on Google Play