We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Uçan Süpürge yükseliyor

3 0 0
22.05.2019

Kadınların güçlerini fark etmesinin ardından esen coşkulu bir rüzgar Uçan Süpürge. Türkiye’de ‘kadın haklarının savunucusu’ denildiğinde ilk akla gelen kadınları bir araya getiren bir düşünce.

Kadın örgütlerinin önem kazandığı 90’larda bir avuç kadın “Geri adım atmak yok!” dedi ve yola çıktı, böylece Uçan Süpürge doğdu. O günden bu yana Süpürge kadın cinayetlerine, kadına ve çocuğa karşı cinsel tacize, şiddeti, hak savunucularına karşı yapılan haksızlıklara karşı duruyor. Ayrımcılıklara karşı birlikte güçlenmek gerektiğini savunuyor.

Kadınlar dayanışmayla, el ele tutuşmakla ve her seferinde bir mucize gerçekleşiyor, sinemada kadın emeğini gözler önüne seriyor. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali bütün kadınların hikayesini toplayarak, kadınların ortak bir eseri olarak yoluna emin adımlarla devam ediyor.

Yine bir ilk olan Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali; her yıl dünya çapında kadın yönetmenleri, oyuncuları davet ederek Türkiye’de Kadın Yönetmen ve Yapımcılar........

© Anayurt