We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Katliam sürüyor

1 0 0
02.06.2019

Doğaya en büyük zararı biz insanlar veriyoruz. Hırslarımız, kazancımız ve sorumsuzluğumuz yüzünden en büyük zararı yine doğa görüyor. Geleceğimizi kendi ellerimizle karartıyoruz. Para kazanmak uğruna doğayı her geçen gün daha fazla katlediyoruz. Hırsımız ne kadar fazla olursa katliamımız da o kadar büyük oluyor. Büyük bir uğraş… Neden? Daha fazla kazanmak, daha iyi yaşamak için mi?

Ülkenin neresine baksak bir doğa katliamıyla karşılaşıyoruz. Tam bir talan dönemi… Denizleri, suları kirletiyoruz. Gölleri kurutuyoruz. Akarsuları, dereleri ranta dönüştürüyoruz. Ülkenin doğasını, güzelliğini, hidroelektrik santralleri ile katlediyoruz.

Ağaçları kestik, çevreyi kirlettik ve doğanın dengesini bozduk. HES’ler kurulsun, maden ocakları açılsın, oteller, tesisler inşa edilsin diye tüm güzellikleri, ekolojik değerleri, suları, kıyıları mahvettik.

Yakın zamandaki talan haberlerine bakalım… Kuzey Marmara Otolu Bağlantı Yolları Projesi Kocaeli Belediye Meclisi onaylandı. Yol genişletme projesiyle ilgili imar değişikliği AK Partili ve MHP'li üyelerin oy çokluğu ile meclisten geçti.

Gebze'de bulunan Ballıkayalar Tabiat Parkı'nda bulunan 17 bin ağaç proje kapsamında kesilecek. Bir tabiat güzelliği daha tahrip edilecek. Doğanın tadını çıkarmak........

© Anayurt