We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İstanbul için karar vakti

1 0 0
20.06.2019

Seçime sayılı günler kala adayların ateşi İstanbul halkına yansıdı. YSK’nın seçim tekrarı kararından sonra zaten yeterince tansiyon yüksekti. Siyasetin dününden de bugününden de memnun değiliz. Tam da tarihi buluşmalar yaşanıyor derken sonuç değişmedi. Toplumun gerçekten temiz siyasete ve hakiki siyasetçilere ihtiyacı var.

İstanbul seçimi öncesi Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu, 17 yıl sonra ilk kez canlı yayında karşı karşıya geldi. Programda İsmail Küçükkaya sordu, adaylar cevapladı.

Adaylar İstanbul için vaatlerini anlatmaya çalışacaktı; ancak söz kesmeler, 31 Mart seçiminde yaşananlar, suçlamalar ve programın formatından dolayı ona sıra gelmedi. Yıldırım İmamoğlu’nun her sözünü kesişinde İmamoğlu 5 saniyesini, 10 saniyesini geri istedi. İmamoğlu “Eğer formatı değiştireceksek ben de sözünü keserim” dedi. Soruları cevaplamaya süre yeterli olmadı. Bu vaziyet gerginlik yarattı. Konuşmalara yalancı sözü de girdi, yeri geldi Fetöcü taktiği de. Adayların aile fotoğrafı adayların bir araya gelişinin en........

© Anayurt