We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İmamoğlu’na notunu İstanbul verecek

3 0 0
27.06.2019

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "İstanbul’un kıymetini bilmedik. Biz bu şehre ihanet ettik” demişti. Haklıydı, taşı toprağı altın İstanbul çoktan değerlerini yitirdi.

Tarihi ve kültürel değerlerini kaybetmiş, trafik çilesi, yeşil alan sıkıntısı, kentsel dönüşüm, deprem korkusu, işsizlik, vatandaşın özellikle de gençlerin beklentileri içinde kaybolup gitti koca şehir.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimin de adaylar iki kez bu kaosu çözmeye talip oldu. Kazananı da YSK kararı ile mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu oldu. 23 Haziran İstanbul için yeni bir sayfa açıldı. İlk başkanlığındaki 18 günde yaptığı çalışmaların ardından İmamoğlu için şimdi de israfa dur deme dönemi başladı.

Artık 82 milyonun özeti adeta küçük bir ülke gibi olan İstanbul ‘un yönetimi 47 gün sonra tekrar seçilen İmamoğlu’nda. “Her şey güzel olacak” diyerek yola çıkan Ekrem İmamoğlu, "18 günde yaptığımız hizmetlerle çıldırdılar. Ben var ya o bir avuç insanı 1800 günde deli edeceğim" demişti. Peki ne yapacak yeni........

© Anayurt