We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Deprem ‘geliyorum’ dedi

1 0 0
27.09.2019

İstanbul’da yine depremin namı unutulmuştu ki art arda meydana gelen sarsıntılar tehlike çanları mı çalıyor dedirtti. Özellikle Perşembe günü şiddetli deprem başta İstanbullunun olmak üzere civar kentlerin de aklını başından almaya yetti. Sonrasında da artçılar yaşandı.

İstanbul’da yaşayanlar büyük bir korkuyla kendilerini sokağa attı, evlerine, işyerlerine giremedi kaçacak yer aradı. Şu anki haliyle bile kör düğüm olan trafik durdu. GSM operatörleri çalışmadı, iletişim koptu, kimse birbirine ulaşamadı. Sosyal medya karıştı. Hastaneler ve okullar tahliye edildi. Sonrasında da eğitime ara verildi. Depremde 43 vatandaş yaralandı, bir kişi ise kalp krizinden hayatını kaybetti. İnsanlar sokaklarda sabahladı.

Gündem deprem oldu ve uzmanlardan ardı arkası kesilmeyen açıklamalar geldi.

Kandilli Rasathanesi son 20 yıldır bölgede böyle bir deprem hareketinin yaşanmadığını söyledi ve vatandaşların dikkatli olması için uyardı.

Bazı uzmanlara göre Marmara’daki depremlerin yıllardır insanların kabusu olan büyük depremi tetikleyecek güçte değil ve 20-25 yıldan önce İstanbul'da büyük bir deprem beklenmiyor.

Bazılarına........

© Anayurt