We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Yıllar sonra öğrendim ki...

3 0 0
17.01.2019

Sevgili okurlarım, zaman çok çabuk geçiyor, kıymetini bilmek lazım. Her şey daha dün gibi, hatıralar taptaze. Bilhassa yaşı kırkı geçenlerimizin hissettikleri şeylerden biri de geç kalmışlık hissidir. Oysa çocukluk ve gençlik yıllarımız daha dün gibi hafızalarımızda.

Biz insanlar hayatın akışı içinde bazı şeyleri geç öğreniyoruz nedense. Onun için insan, hayatının kıymetini bilmeli ve zamanı israf etmemelidir. Bir telaşa kapılıp yol alırken hayatta dönüp geriye bakıldığında, her bir şeyin çok çabuk olup bittiğini görmek mümkün.

Yılbaşı gecesi Trabzon’dan arkadaşım Nurcan, yılbaşı armağanı olarak “Yıllar sonra öğrendim ki” konulu bir sesli slayt göndermişti bana.. Hicaz keman taksimiyle, ruhları dinlendiren bir müzik eşliğinde Cengiz Çelikkaya’nın resimleriyle şekillendirilmiş, Ataol Behramoğlu’nun “Öğendim ki” şiirinden alınan mısralar, gerçekten yıllar sonra da olsa çok şey öğretiyor insana.

Yıllar sonra herkesin öğrenmesi gereken çok şey var o mısralarda. O nedenle yılbaşı armağanımı siz değerli okurlarımla paylaşmak istiyorum.

“Yıllar sonra öğrendim ki... Kimseyi sizi........

© Anayurt