We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Onurlu 28 yıl…

4 0 0
20.03.2019

Sevgili okurlarım, genel başkanı olduğum, Kilis Yardımlaşma Derneği (KİLYAD), yirmi sekiz yaşında. 21 Mart 1991 tarihinde kurulmuş olan derneğimiz, hizmet dolu, onurlu yirmi sekiz yılını da geride bıraktı.

Yardımlaşma ve dayanışmanın önemini kavrayan, aramızdan ebediyete intikal etmiş olan; Kilis Milletvekili M. Hikmet Çelebi, Belediye Başkanı Ekrem Çetin, hayırsever işadamı Mennan Erşanlı ve kardeşim M. Aslan Efe olmak üzere 22 gönül dostu ile birlikte, Kilis Yardımlaşma Derneğini kurduğumuz zaman, bizleri oldukça zor günler bekliyordu. Sonunda zoru başardık.

Şunu iftiharla söyleyebiliriz ki; derneğimiz kurulduğu günden bu yana geçen yirmi sekiz yıl içerisinde, yapmış olduğu sosyal ve kültürel etkinliklerle, sözde derneklere ve vakıflara örnek olacak şekilde bir ilerleme kaydetmiştir.

KİLYAD, sadece; güzel Kilis’imizin tanıtımını yapmak, problemlerini gerekli platformlara taşımakla kalmamış, ülkemizin genelini ilgilendiren konularda da, sosyal ve kültürel faaliyetlerini başarıyla sürdürmüştür. Geniş halk kitlelerinin yararına, sosyal ve kültürel etkinlikler geliştirerek, Kilis’in sesini yurt çapında duyurmuştur.

Dar gelirli ailelerin okuyan çocuklarına karşılıksız burs vermektedir. Yüzlerce yoksul aileye ve kimsesiz çocuklara yardım yapmaktadır.

Bu konuda bizlere........

© Anayurt