We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Dolu dizgin sanat

8 0 0
08.08.2022

Bozkır’da Sanat; Baksı Müzesi ana binasında açılan Osman Dinç “Gözlemevi’’ Heykel sergisi “Etrafımızı kuşatan çevreye bakmalıyız’’ mottosuyla bozkırda yerini alıyor. İnsanı anlatmak arzusundan yola çıkarak, demiri bükmek, camı eritirken taşa şekil vermek; kişisel kimliğini, söyleyecek kelimelerini sanata çevirmek; işte Osman Dinç tam da bunu yapıyor. Cam, pirinç, bronz ve demir kullanarak yaptığı heykeller, geometrik formlarıyla, bozkırın ortasında doğayla ilişki kuruyorlar. Çoruh Nehrinin kıvrılarak akışını gözleyen eserleri Aralık 2022’ye kadar görmek mümkün.

İzmir’de Sanat; Alaçatı’da The Stay’de Nuri Bilge Ceylan, Seçkin Pirim, Peter Zimmerman ve sahne sanatlarından, plastik sanatlara etkin isimin yer aldığı ‘Drimart Presents IX’’ 21 Ağustos’a ; Urla’da Be Contemporary projesi Art Gallery’de 1 World 1 Painting gezici projesi kapsamında Alman Sanatçı Peter Piek’in çok boyutlu üretimleri 12 Temmuz’a kadar izlenebilir. Ardan Özmenoğlu ise Atelier Marvy’de post-it ve neonlardan oluşan “Deniz Yıldızı’’ sergisiyle, Döne Otyam’ın Sanat Yönetmenliğinde sanatseverlerle buluşuyor.

Bodrum bu yıl, Dibeklihan Sanat Köyü’nde başlayan sanat etkinlikleriyle; Bodrum ZAI’de Anna Laudel Bodrum’da Fırat Neziroğlu’nun “İçimdeki Deniz’’i 31 Temmuz’a kadar; Art On Bodrum Yalıkavak’ta değişken sergileriyle; Sevil Dolmacı Art Gallery Mesa Bodrum ise Naru Restoran’da açık hava heykel parkında Pop Art değişimli sergileriyle yaz boyunca sanata doyacağa benziyor.

Göltürkbükü İstanbul’74’de çeşitli disiplinlerden yerli ve yabancı sanatçıların seçkileri 1 Eylül’e kadar; Yalıkavak’ta Pilevneli........

© Anayurt


Get it on Google Play