We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İyi niyet yetmiyor

7 0 0
17.01.2019

İmalat-ı Harbiye işçileri tarafından Kurtuluş Savaşı'ndan önce kurulmuş, savaşta şehit ve gaziler vermiş, bu nedenle gözümdeki manevi değeri yüksek bir kulüp olan Ankaragücü’nün şu anda bulunduğu pozisyon gerçekten içimi acıtıyor.

Teknik direktörü kaçtı, kaçanın yerine gelen -kaçtı demeyelim- bırakıp gitti. Burada Bayram Bektaş’a kocaman bir sitem gönderiyorum. Takımın durumunu bilerek geldin. Devre arası takımı çalıştırdın. Tam maçlar başlayacakken bırakıp gitmek neyin nesi? Yerine getirilemeyecek sözler verildi ve yerine getirilmediyse onu bilemem.

Takım sezonun ikinci yarısının ilk maçı olan Galatasaray maçına çıkaracak bir 11 bile bulamayacak durumda. En önemli oyuncuları gitti. Gidenlerin dışında 4-5 sakat var. Bazıları ise parasını alamadığı için belki de oynamayacaklar. Sahaya çıkacaklar ise bu moralle ne kadar oynarlar bilinmez.

Kahramanlar zor günlerde ortaya çıkar. Ya kahraman olurlar, ya da ölürler. Ama her iki halde de kahraman olarak anılırlar. Ankaragücü, bir türlü içinden bir kahraman çıkaramıyor.

Mehmet Yiğiner bu takım için çok şeyler yaptı. İkinci lige düşmüş takımı, herkes amatör kümeye düşer diye beklerken 2 yıl ardı ardına şampiyon yaparak Süper lige taşıdı.

Ama, görüldü ki Mehmet Yiğiner’in kapasitesi bu kadar. Süper ligdeki........

© Anayurt