We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

4.yılında 15 Temmuz bilinci

22 46 7
14.07.2020

15 Temmuz destanının 4. Yılındayız. 15 Temmuz gecesinin duyguları, kararlılığı, inancı, direnci bugünde yüreğimizde ve zihnimizde. Şehitlerimizi rahmetle anıyor, Gazilerimize minnet duygularımızı sunuyoruz.

Onlar ki, o gecenin karanlığını aydınlığa çevirenlerdir. Hiçbir engeli gözetmeden, şahsi çıkar, ikbal düşünmeden, canı pahasına, tankların altına yatan, mermilere göğüslerini siper eden, korkmadan, yılmadan o geceyi aydınlığa çıkaranlar Onlar. Onlar kahramanlarımız.

Bu toprakların yılmaz evlatları olarak, istiklalin değerini bilen, ülke, millet sevdalıları olarak tereddüt etmeden ihanet şebekesine karşı zaferin sahibi oldular.

Onlar da bazıları gibi gecenin rengini bekleyebilir ve ona göre saf tutabilirdiler. Onlar da bazıları gibi saklandıkları kovuklarında, olan olsun sonrasına bakalım diyebilirdiler. Demediler. Saflarını hemen belli ettiler. Elleriyle tankları durdurmaya kalktılar, pes etmediler yılmadılar. 15 Temmuz kahramanlarımıza ne kadar dua etsek azdır.

Hepimize büyük bir tarihi sorumluluk yükledir. Unutmayın dediler. Unutulan ihanet tekrarlanır dediler. Yaşananları bilinç düzeyinize kazıyın dediler.

Evet 15 Temmuz bilinci yaşıyor, yaşayacak. Bilinenleri bilince taşımaya devam edeceğiz.4 yıl değil 100 yılda........

© Akşam