We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bir mabedin özgürlüğü, bir milletin şahlanışı!

9 2 4
12.07.2020

İbadete açılan herhangi bir camiye sevinmekten, müteşekkir olmaktan çok daha fazlasıdır Ayasofya! 1500 yıllık bir duruşun 86 yıllık tutsaklık zincirinin kırıldığı gündür 10 Temmuz. İlk ikindi ezanıyla semanın parladığı, imanlı gönüllerin genişlediği bugün, Ayasofya hüviyetine, bir miras hakikatine kavuştu. Fethin simgesi ve imanlı gönüllerin burukluğu olarak neredeyse bir asırdır kanayan yaramız olan bu emaneti maksadına uygun bir zemine taşıyan aziz devletimize Allah zeval vermesin. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçen tüm yetkili ve gönüllülere en içten teşekkür ve dualarımı iletiyorum. Elbette tarih bu günleri altın harflerle yazacak. Bugüne vesile olan şahsiyetleri görmeyi ve bu tarihi güne ulaşmamızı nasip eden Rabbimize ne kadar hâmd etsek azdır.

Bu bir milattır sevgili okurlarım.

Sayın Cumhurbaşkanımızın veciz ifadeleriyle “Ayasofya’nın dirilişi, dünyanın dört bir yanındaki Müslümanların fetret devrinden çıkış iradesinin ayak sesidir. Ayasofya’nın dirilişi; sadece Müslümanların değil, onlarla birlikte tüm mazlumların, mağdurların, ezilmişlerin, sömürülmüşlerin umut ateşinin yeniden alevlenişidir.”

15 Temmuz bağımsızlık mücadelesi ile adımları güçlenen Türkiye’nin tüm dış mihrak ve şer odaklarına rağmen kendi iç hukukunu gerçekleştirebilme özgüveni ve istikbal inşasının........

© Akşam