We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Geri kalmışlık mı, sabotaj mı?

63 29 7
14.01.2019

Savunma sanayisinin gelişmişlik düzeyini değerlendirirken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gibi “Bir iğne dahi üretemiyoruz” kolaycılığına kaçmayalım. Batı’nın, birçok alanda olduğu gibi savunma sanayisinde de Türkiye’nin gelişmesini istemediği ve bu yöndeki milli girişimleri sabote etmeye çalıştığı sır değil.

Savunma sanayisinde bugün çok ileri noktalarda olmamızın sebebi Türklerin tembel, düşüncesiz, beceriksiz, yeteneksiz, eğitimsiz olması değil. Aslında mesele geri kalmışlık veya az gelişmişlik meselesi hiç değil. Mesele Batı’dan bağımsızlaşma ve milli kalkınma yoluna girmekle ilgili. Batı’ya bağımlı devlet politikalarının Türkiye’yi getireceği başka nokta yoktu zaten. Batı’nın ihtiyaç duyduğumuz şeyleri bize sonsuza kadar vermeyeceğini bilmemiz gerekiyordu.

Görünürdeki devlet politikasının dışında, Batı’ya göbekten bağlı bürokratik bir zümrenin içerideki gelişmeleri sabote ettiği biliniyor. FETÖ’nün, savunma sanayisini sistematik olarak sabote ettiği ve gelişmesini engellediği artık tüm delilleriyle ortaya çıkmış........

© Akşam