We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Astrolojide sağlık ve spor rehberiniz

4 0 0
15.03.2019

Güneş sisteminde yer alan gezegenlerin hayata dair her şeyde olduğu gibi sağlığımız ve kilo alıp vermemiz üzerin de önemli etkileri vardır. Bunlar, bizlerin doğum haritamızda bulundukları ev, burç ve birbirleriyle yaptıkları açılara göre sağlığımızla ilgili konularda bize rehberlik eder.

Dış ve fiziksel görünüşümüzü gösteren doğum haritamızın yükselen çizgisinin altındaki 1. evde her şeyi büyütme ve genişletme özelliği olan Jüpiter gezegenin bulunması, o kişiyi yaşamı boyunca kolay kilo almaya ve şişman olmaya yönlendirecektir.

Bunun tersi olarak, aynı 1. evde genelde kısıtlayıcı ve disiplin verici özellikleri olan Satürn gezegeni bulunuyorsa, kişi hayatı boyunca ince bir yapıda olacaktır.

Öz burcu veya yükseleni veya Ay burcunda kuvvetli Yengeç özellikleri taşıyan bir kişide hormonlar etkilenebilir ve buna bağlı olarak da kilo değişebilir.

Haritamızdaki Yay burcu veya Jüpiter özellikleri, doğaya açılmayla ilgili etkiler verirken, kuvvetli bir Mars etkisi kasları, adaleleri çalıştırır, hareket ve spor için gerekli enerjiyi verir.

Neptün’ün ters etkisi alkol, ilaç-madde bağımlıları ortaya çıkarıp; doğal dengemizi, metabolizmamızı bozmaya yol açabilir. Doğum anındaki astrolojik burcumuz bize hayat boyunca genel sağlık etkilerinin nasıl olduğunu gösterir.

Oysa asıl olan, sağlığımızı gösteren 6. evde hangi burcun olduğu ve gezegenlerin ne şekilde yerleştiğidir.

Sağlık ve astroloji çok derin bir konu olup, şişmanlık konusunda ne kadar avantajlı veya dezavantajlı olduğumuzu hangi sporlarda başarılı olabileceğimizi daha sağlıklı sonuçlar elde edebileceğimizi bizlere gösterir.

Mesleğinizi bir spor dalından seçmek istiyorsanız başarılı olup olamayacağınızı haritanızdaki yerleşimlerden keşfedebilirsiniz.

........

© Akşam