We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

2019 tutulmalarla başladı

5 0 36
11.01.2019

6 Ocak Türkiye saatiyle 04.41 Oğlak burcunda kısmi Güneş tutulması gerçekleşti. Astrobilimde Güneş ve Ay tutulmaları oldukça önemlidir. Tutulmalar 6 ila 12 ay etkilidir.

Satürn, Pluto, Kara Ay ve Güney Düğümü’nün yanı sıra (5 ile 24 Ocak arasında) Merkür (21 Ocak’a kadar) Güneş enerjileriyle pragmatizmi büyütür. Hayatlarımızda daha fazla yapılandırmaya ihtiyacımız var. Endişeli, gergin, mutlu olmaktan korkup sahip olduklarımızı kaybetme endişesiyle her zamankinden agresif hislere yenilmemiz gereken enerjilerle karşı karşıyayız.

21 Ocak’ta da Aslan burcunda gerçekleşecek Ay tutulması da bizi bu yönde ilerlemeye teşvik edecektir.

Bazı şeyler aceleyle gerçekleşeceği için kritik bir noktaya ulaşılabilir. Bu tutulma, 27 Temmuz 2018’deki Ay tutulması ve 11 Ağustos 2018’deki Güneş tutulmasıyla bağlantılıdır.

Mars - Koç burcunda ilerlerken yapmak isteyeceğimiz her şey için çok fazla enerji sağlıyor bizlere.

Fakat aynı zamanda bize düşünmeden hareket etme ve risk alma cesareti verir. Mars’ın Merkür ile (7-8 Ocak 2019), Satürn (19-23 Ocak 2019) ve Pluto (31 Ocak - 3 Şubat 2019) ile birlikteliği sağladığı zamanlar, ilk dürtümüzün başa baş gittiği, daha akıllıca bir yaklaşım veya stratejik düşünceyle hareket edeceğimiz zamanlardır.

Mars-Merkür karesi söz konusu olduğunda, şiddetle sona erebilecek kavgalara karşı bir eğilimden bahsedebiliriz.

Satürn’ün yansımasıyla zaman yönetiminde zayıflık, eylemdeki senkronizasyon eksikliğinin yanı sıra ilgisizlik veya hayal kırıklığı da söz konusu olabilir.

Venüs, 7 Ocak’ta Yay burcundaki Jüpiter ile........

© Akşam