We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Dr. Eray Güçlüer

9 2 4
15.07.2020

15 Temmuz’da destan yazan milletimiz sadece FETÖ’ye değil, arkasındaki küresel güçlere de önemli bir ders verdi. Hızla ayrışan dünyamızda, özellikle kurumsal devlet yapılarının domino taşı gibi yerle bir olduğu Ortadoğu coğrafyasında dimdik ayakta durabilmeyi başaran tek ülke Türkiye. Ülkemizin başına FETÖ’yü bela eden mihraklar, Çanakkale Ruhu’nun yeniden canlanabileceğini, gerekirse Türklerin tekrar çıldırabileceğini hesap edemediler.

Tanklarla milletimizi ezmeyi düşünenler, o gece Türkiye’nin ayakları altında ezildiler. Her bir ferdi tek başına kahraman olan insanlarımız 15 Temmuz’da tarih yazdı, her türlü silahı olan FETÖ’cü hainlere çıplak elleriyle karşı koydular, tanklara, helikopterlere, uçaklara göğüslerini siper ettiler, asla boyun eğmediler.

Aslında bu bir milattır. Çünkü silahı olmayan sivil insanların silahlı güçleri yenebilmeleri insanlık tarihinde pek görülen bir şey değildir. Bakınız son 50 yılda dünyada meydana gelen yaklaşık 250 darbe girişiminde halkın darbecileri yendiği tek ülke Türkiye. O yüzden biz çok farklı bir milletiz. Vatan söz konusu olduğunda öngörülemeyen, tahmin edilemeyen, bir anda kenetlenebilen bir milletiz.

FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ PKK’DAN DAHA TEHLİKELİ

2016’dan beri FETÖ’yle mücadelede çok önemli mesafeler kat edildi. Yurt içinde FETÖ tehdidi büyük oranda ortadan kaldırıldı. FETÖ davalarının çoğu karara bağlandı. Kaos yaşanmadan, toplumsal krizler olmadan bu süreçlerin sonuçlandırılabilmesi devletimizin kurumsal yapısının ne kadar sağlam olduğunun da önemli bir göstergesidir.........

© Akşam