We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Dr. Eray Güçlüer

9 5 0
19.05.2020

Geçtiğimiz günlerde PKK’lı teröristler Van’ın Özalp ilçesinde yardım götüren Vefa Sosyal Destek Grubunu hedef aldı.

Bu hain saldırı terör örgütü PKK’nın gerçek yüzünü bir kez daha ortaya çıkardı. Tetikçi bir örgüte dönüşen yapılanmanın sadece Türkiye’ye değil bütün insanlığa tehdit olduğunu tekrar görmüş olduk.

PKK sosyal tabanı olmayan tetikçi bir örgüttür. Kendi örgüt aklına sahip olmayan bu terörist yapılanma, sadece efendilerinden aldığı talimatları yerine getiren bir aparatçık haline dönüşmüştür.

Terörle mücadele eden pek çok ülkede terör örgütleri sosyal tabanlarını şiddet kullanarak oluşturmaya çalışır. Türkiye’de artık böyle bir durumun olması söz konusu bile değil. PKK terörü yüzünden yıllardır acı çeken halk örgütten nefret etmekte ve adeta tiksinmektedir.

Örgütün saldırı yapabilecek kapasitesi artık kalmadı. Son zamanlarda yaptıkları eylemler askeri ve güvenlik birimlerine değil sivil insanlara yönelik saldırılar şeklindedir.

PKK’nın hain saldırılarının arkasında emperyalist güçlerin olduğunu unutmamak gerekir. Zira Türkiye’nin Orta Doğu ve Doğu Akdeniz hattında elde ettiği stratejik üstünlükten son derece rahatsızlar. Sahada başarımızı önlemek için terör örgütünü maşa olarak kullanıyorlar.

Hiç şüpheniz olmasın, Türkiye sahada yürüttüğü başarılı operasyonlarla PKK’yı bitirdi. Gelinen bu noktada eskiye dönülmesi artık mümkün değil.

NATO’DAN LİBYA BAŞBAKANI SERRAC’A TAM DESTEK

Geçtiğimiz hafta Doğu Akdeniz ve civarındaki bölgelerde çok önemli politik gelişmeler yaşandı. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Libya Başbakanı Fayiz es- Serrac’la telefonda görüşerek, UMH’ye destek vermeye hazır olduklarını dile getirdi. Bu gelişme bölge için son derece........

© Akşam


Get it on Google Play