We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Dr. Eray Güçlüer

11 8 4
22.04.2020

Dünya kendi içinde ayrışırken, Türkiye birleşiyor.

Korona virüse karşı olan mücadelemizde, milli birlik ve beraberliğimizin ne kadar yüksek olduğunu tüm dünyaya bir kez daha göstermiş olduk.

Zira bir ülkenin milli beraberliği sadece insanlar arasındaki dayanışmayla kâim değildir, bunun çok daha ötesindedir.

Devletimiz kriz anlarında ortaya çıkan tehditleri bertaraf edebilmek için kurum ve kuruluşlarında hızlı yapısal değişiklere (adaptasyona) giderek, çözüm odaklı olduğunu gösterdi.

Bugün korona virüse karşı etkin mücadelede gerekli pek çok tıbbi aletin üretimine başlandı. Bu konuda başta Sağlık, Sanayi ve Teknoloji, Ekonomi, Milli Eğitim ve Milli Savunma Bakanlıkları olmak üzere birçok kurum ve kuruluşun çok önemli desteği oldu.

Devlet kurumlarımız, milletle iş birliği içerisinde uyumlu şekilde çalışıyor. Hem özel sektör hem de devlet yapısı adeta büyük bir orkestranın parçaları gibi hareket ediyorlar ve korona mücadelesine sinerjik güç katıyorlar.

Milli mücadele ruhumuzun en yüksek seviyede olması sebebiyle; ülkemize zarar vermek isteyen şer unsurları, milletin karşısında birer birer yok oluyor.

Korona sürecini her gün takip ediyoruz. Salgının yurt içindeki seyri hakkında çok önemli sinyaller almaya başladık. Bir mücadelenin neticesini anlamak için sonucunu görmeniz gerekmez. Mücadelede belli dönüm noktaları vardır.

Hiç şüpheniz olmasın, Türkiye korona mücadelesinde o dönüm noktalarını yakaladı.

Kurum ve kuruluşlarının birlikte hareket etmesiyle, sağlık alanında önemli çalışmalara imza atıldı. Çok kısa sürede üretilen yerli ve milli solunum cihazları birimlerimizin hizmetine sunuldu.

Milli dayanışma ruhunun nasıl çok yönlü enerjiye dönüştüğünü........

© Akşam


Get it on Google Play