We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Tabii ki Bir Karşılığı Var

1 0 0
28.06.2022

Son zamanlarda insanlara bir şeyler oldu! Birileri kalabalıkları istediği şekle sokabiliyor. Her şeyi sıradanlaştırmak gibi bir uğraş içerisindeyiz.

Bazı olaylardan, geçmişte ya haberimiz olmuyordu ya da haber yapılmıyordu. Her ne şekilde olursa olsun bazı vakalar toplumları ciddi manada meşgul eden problem halini aldı.

Kadın ölümleri, intiharlar, çocuklara uygunsuz saldırılar, değişik olaylarda linç girişimi, göçmen meseleleri, ağaç kesmeler, orman yangınları, sahipsiz hayvanları öldürmek gibi. Bu olayların arkasında ya hukuk yetersiz kalıyor ya da psikolojik bir rahatsızlık var. Böyle zuhur edince insanlar meseleleri kendi kurallarıyla çözmeye çalışıyor.

Bu durum kargaşa, terör, anarşi, huzursuzluk getiriyor.

Geçen yıllarda at, eşek kesip insanlara yedirmek gündem olmuştu. O zaman birçok şehirde peş peşe çok sayıda kesilmiş ve kesilmek üzere hayvanlar yakalandı. Zamanımızda ne oldu at, eşek nesli mi tükendi, kaçak kesim mi son buldu?

Hızlı bir şekilde gündem değişti!

Uzun zaman köpek ölümleri gündemi meşgul etti hâlâ ediyor. Hayvan öldürmek, hele toplu öldürme hareketleri canilik. Yalnız yolda araba köpeğe çarpsa bile büyük mesele oluyor çünkü kasıtlı yapıldığı akıllardan geçiyor. Yolun ortasında yatan köpeğin yanından hızla geçilse birileri pankartlarla yürüyüş başlatıyor. Ağaç kesimlerine karşı da mülkün sahiplerinin gösterdiği tepkileri yerinde buluyorum velakin betonlaşmaya karşı aynı insanlar suskun.

Hassasiyet güzel bir meziyet lakin aşırıya kaçmadan, etrafına rahatsızlık vermeden, medeni bir şekilde olmalı.

Elbet saklı (dikkat çekmeyen) gündemler de var;........

© Akasyam


Get it on Google Play