We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Sivil toplum uzmanı ne anlama geliyor?

2 0 0
19.07.2022

Toplumun sorunlarıyla uğraşmaktan keyif alacaksınız, başkasının hakkını savunmayı kendine dert edineceksiniz, nemelazımcı olmayacaksınız, zaman ve kabiliyetinizi bu sahaya harcayacaksınız, gerekirse aidat ve hibelerle cebinizden para da harcıyacaksınız…bu potansiyen sizde varsa siz de sivil toplumcu/uzmanı olmaya adaysınız demektir.

Bu vasıfları taşıyorsanız ve bunu bir derece kullanıp bir adım öne çıkmışsanız, bu konunun uzmanı olarak toplumda tanınıyor olabilirsiniz artık. Yoksa Sivil Toplum Uzmanı okulu yok, ancak hayatın tecrübesiyle oluşur.

Bu konuda bazı çalışmalarımı sizinle paylaşmak isterim;

1-2011-14 tarihleri arasında 3 yıl Diyarbakır küçük Millet Meclisi(DkMM)’yi koordine ettim. Yaptığımız iş belli bir disiplin dahilinde şehrin Sivil Toplum Kuruluşları yöneticilerini ve velikillerini bir araya getirmek ve aylık göndem değerlendirilereker meclisimizin ortak paydasını TBMM’ye gönderiyorduk. Meclis takvimine bağlı çalışıyorduk.

*2013 yılı 1,2,3 Mart tarihlerinede İzmir-Diyarbekir-İstanbul üçgeninde “Barış Üçgeni” adlı bir çalışma yaptık ve fikir ürettik.Bu konuda emeği olan ve kendisinin ifadesiyle ateist oluğunu söyleyen Şanar Yurdatapan’a Allah iman nasip etsin.

2-Uluslararası Sivil Toplum Kuruluşları kongresine gittim, fi tarihte İstanbul Gayrettepe Point otelde iki günlük uluslar arası STK konferansına katıldım.

*Bu kongre ile sivil toplum kuruluşlarının dünyada ne........

© Akasyam


Get it on Google Play