We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Karaloğlu’nun Ardında

3 0 0
21.05.2022

Diyarbakır eski valisi Münir Karaloğlu Diyarbakır’ki uygulamalarıyla onlarca ilke imza attı, tabi yapması gereken daha nice işler olduğu gibi, idaresinde yapılmaması gereken bazı haller de oldu. Hayatta 0 başarı yoktur. Keşke halk ile işbirliği daha da organizeli olsaydı, ama bu kadarı da iyiydi.Neticede bir valiydi, validen sivil hayattan gelen birisi kadar verimli bir yönetim tarzı da beklemek doğru değildir.

Mesela ona hitaben 7 yazı yazdım, bir az da sözlü ısrarala ancak bana randevu verdi.Ben sıradan bir yazar, bir vatandaş da değildim, kendimizce hayata verdiğimiz nice çalışmaları olan bir eğitim emekçisi bir ilim erbabıyım. Bu benim için bir övünme de değil, en sade vasfımdır. Bu hayatın içinde ne çalışmalar yapıyoruz onun hesabını ancak Rabbımıza veririz.

Valinin bazı çalımaları;

*İlk Kürtçe kursuna giden ilk vali oldu, en azında ben öyle biliyorum.

*”Ez valime” ifadesiyle il Kürtçe ifade kullandı, hatta ben o başlıkla bir yazı bile yazdım, çünkü ikl derste ben de vardım.

*”Keremke” kavramıyla ile insanları şehrimize davet etmesi ve “keremke” adıyla tanıtım gazetesini çıkarması da bir ilkti.

*Kürdistan kataloğunu Erbil valisinden basının huzurunda........

© Akasyam


Get it on Google Play