We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bu Devleti Yerde Bulmadık!

1 0 0
28.06.2022

Devlet kurmak, kurduktan sonra yönetebilmek/yürütebilmek, bu yürütmeyle birlikte vatandaşların huzur ve refahına endeksli şekillendirmek her milletin harcı değildir.

Eğer siz kurulan devleti yüce Allah’ın ADL sıfatına dayalı şekillendirerek yönetirseniz, devlet ile millet arasında bir manevi bağ oluşur, vatandaşın devlete karşı sadakat durguları pekişir ve amaca uygun bir yönetim şekli olarak yaşar, gelişir.

Peki bizde öyle mi oldu? İsterseniz gelin beraber bir analiz edelim;

Bu devleti bize emanet bırakanlar, kurtuluş savaşında canıyla, malıyla “esarete hayır!” diyen 13 milyon nufuslu vatandaşlarımızdır.

*Büyüklerimiz anlatıyor; seferberlik döneminde 80 delikanlı bizim köyden Diyarbakır, Hazro, Kırmataş(Zoğbirin) köyünden sefere gitmiş, sadece bir tanesi dönmüş, onun da bir gözü ama ve üstelik babası da şehit düşmüş, işte ben de o şehit ve gazinin neslindenim.

Karar yeter sayısı olmadığı halde kurucu Meclisten seçim kararını çıkarıp oluşan yeni Meclisle, başka bir ifadeyle atama yöntemiyle gelen vekillerle Cumhuriyetin ilan edilmesi ve bir kaç yıl zarfında, birinci Meclisin aksine Çanakkale ruhuna aykırı yasların çıkarılması ve fiiliyatta halkın değerleriyle zıt politikalar gelişmesi yüzünden yarım asır vatandaş öz vatanında öksüz bırakıldı.

CHP’nin milli şef İ.İnönü yönetimindeki tek parti iktidarında yapılan zulmün haddi hesabı yoktur.Binlerce camilerimiz satıldı, şimdi biz o camilerimizi geri istiyoruz.

Bu ülke;........

© Akasyam


Get it on Google Play