We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Ak Parti Teşkilat Başkanlığına Abdulhamit Gül Getirilmelidir

2 0 0
15.08.2022

"Cumhurbaşkanına teveccüh AK Parti'yle aynı değil”

Bu söz Temel Karamollaoğlu’na ait bir söz, ama doğruluk derecesi yüksek bir ifade, bazen muhalefetin böyle yaralı ifadeleri de oluyor. Herhalde CHP’nin “iktidardan gelen doğru da olsa biz hayır diyeceğiz” gibi bir hataya düşüp ‘haydi oradan’ diyecek halimiz yok, kabul etsek de etmesek de durum bundan ibarettir.

Ak partililerin başını iki elinin arasına alıp iki kere düşünmeleri lazım, halk bir şeyleri sezince o sezgiyi harekete geçirir ve “ben sana bu yemeği veriyorum ister ye ister yeme” diyenlere, aç kalır ama o yemeği yemez, belki alır o yemeği kendini beğenmişlerin başına döker “Bana yemeğin lazım değil!” der.

Dolayısıyla siyasetin bu ülkede rayına oturması için bazı temel prensiplerin değişmesi lazımdır diye düşünüyorum.

Genel olarak,

1-Türkiye'nin ikinci yüzyılında sistem olarak kendini yenilemesi lazım ve ülkenin asıl dinamikleri olan vatandaşların ülkeyi sahiplenme adına harekete geçerek birilerine pabuç bırakmaması lazım.

2-“Siyaset iyi insanların işidir” ifadesinden yola çıkarak, siyaseti yalan ve talan siyasetinden kurtarıp, tek bir yalanın dahi siyasetçiye yakıştırılmaması lazım.

3-Siyaset halk için, hayata katkı verme, huzur ve mutluluğu artırma ve refah düzeyini yükseltmeye endeksli yapmalıdır.

4-İslamın temel prensiplerine dayalı politikalar üreterek laiklik, kemalist sistem gibi bu milletin başına bela olan kavramlardan halkı kurtarmak........

© Akasyam


Get it on Google Play