We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Çöktü üstümüze bir kara duman!

1 0 0
07.08.2021

Işık belli değil, loş belli değil ...

Manavgat’ta başlayan yangınlarla içimiz yanarken Adana, Mersin, Osmaniye, Kayseri, Kütahya, İzmir, Kocaeli, Marmaris, Kozan, Didim son olarak Bodrum Güvercinlik’e kadar gelindi.

Bu yangınlar küresel ısınmanın getirdiği bir felaketin yanında eski Orman Genel Müdürü Abdurrahman Sağkaya orman yangınlarının bilinçli ve planlı bir şekilde çıkarıldığına dikkat çekerek, “Üst akıl her şeyi hesaplamış. On günlük meteoroloji raporlarını incelemişler. Rüzgârın yönüne, nem oranına, yağmur durumuna bakmışlar” ifadelerini de hiç bir şekilde yabana atmamak, bizzat ciddi ciddi düşünmek gerekir.

Gözümüzü dört açalım. Devlet yetkililerimiz önlemleri arttırmıştır ama bizim de çok dikkatli olup ve en ufak detaya, sanal dünyadaki gerçekten uzak, provakatif, yazılı ve görsel paylaşımlar konusunda da çok ama çok dikkat etmemiz gerekiyor.

Biliyoruz ki bu ihanetlerin ardı arkası kesilmeyecek...

Bunlar bilinçli planlı eylemler ve ne yazık ki çok acı. İnsanlar, hayvanlar, evler, barklar, geleceğimiz ata, dede mirası yılların birikimi güzelim ormanlar(ımız) bir kıvılcım ile başladı yanıyor ve maalesef bitiyor…

Ciğerlerimiz yanıyor...

Nefes almakta zorlanıyoruz. Bu nasıl bir acımasızlık, bu nasıl vicdansızlık? Bir karıncayı incitmekten bir çiçeği koparmaktan hiç korkmaz mı insan? Lâkin bunu yapanlara herhalde insan demek abes olacak.

Zira........

© Akasyam


Get it on Google Play