We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Serik Hadisesi ve Eğitim Müfredatı

2 0 0
09.06.2022

Eğitim sistemindeki eksiklikler ve ailelerin çocuk eğitimdeki ihmalleri, her geçen gün acı ve dramatik meyvelerini çok daha dehşetli bir şekilde vermeye devam ediyor.

Gün geçmiyor ki yüreğimizi dağlayan, içimizi kanatan, manevi değerlerimizin ne kadar zayıfladığını, inanç mefkûremizdeki dejenerasyonun ne kadar hızlandığını gösteren bazı hadiseler ile karşılaşmış olmayalım.

Bu kadar üzücü ve vicdanları kahreden olaylar karşısında, ortaya konan tepkiler ve bunlardan alınması gereken dersler ise, maalesef meselelerin çözümü için gerekli olan irade ve inisiyatifi tam olarak harekete geçiremiyor.

Aileler olarak, evlatlarımızın milli ve manevi değerlerimizi benimsemeleri ve bunları bir hayat tarzı haline getirerek yaşamaları için üzerimize düşen görevleri, hem aileler olarak ve hem de devlet olarak olması gerektiği şekilde yerine getiremiyoruz.

Maalesef aileler olarak bizler de, rahat yaşama telaşı ve daha çok kazanma hırsı ile manevi değerlerimize ve mukaddes dinimizin huzur verici umdelerine büyük oranda sırt çevirmeye başladık.

Maddi refah içinde yaşama telaşı, ruhumuzu kemiren ve kalplerimizi ifsat eden lüks yaşama tutkusu, neredeyse manevi hayatı ve dinimizi yaşama arzusunu çok büyük oranda dumura uğrattı.

Antalya-Serik'te meydana gelen, bizleri yürekten yaralayan Kur'an tekmeleme olayı, yetersiz eğitim sistemi, ailelerin büyük ihmali ve internet esaretinin bir nesli ne hale getirebileceğinin acı ve çarpıcı bir örneğidir.

Burada muhakkak ki eğitim sistemi ve müfredatın eksiklik ve yetersizliği, üzerinde durulması gereken en önemli konuların başında gelmektedir.

Bu milleti ayakta ve diri tutacak en önemli mesele, hiç şüphesiz ki dinimiz İslam’ın ruhlara........

© Akasyam


Get it on Google Play