We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Sedat Peker, Erdoğan ve mafya arasındaki ilişkileri ortaya çıkarır mı?

126 0 0
11.06.2021

Sürgündeki Türk mafya lideri Sedat Peker, hükümet yetkilileri ve yeraltı suç dünyası arasında olduğunu iddia ettiği kirli ilişkilerle ilgili videolarla haftalardır Türk siyasetini sarsıyor. Türk liderden doğrudan bahsetmekten dikkatli bir şekilde kaçındıktan sonra 30 Mayıs'ta yayınlanan sekizinci videosunda Peker, dikkatini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çevirdi.

Peker'in yargılanacağını söyleyen Erdoğan’a yanıt olarak mafya lideri, sözlerinin arkasındaki gerçeği değiştirmeyeceğini ifade etti.

İlginç bir şekilde Peker, Erdoğan'la kişisel geçmişini detaylandırmadan aktardı, ancak 14 Haziran'dan sonra bu ilişkilere doğrudan atıfta bulunma sözü verdi. Bu, Peker'in cumhurbaşkanı hakkında ne gibi detayları açıklayabileceği ya da söylediği herhangi bir şeyin gangsterin sözlerine bağlı olarak ülkede nasıl yankılanacağı konusunda büyük bir soru işareti meydana getiriyor.

Erdoğan'ın siyasi yükselişi hakkında bir kitap yazan gazeteci Marta Ottaviani, devlet-mafya iddialarının Türkiye'de yeni olmadığını belirtiyor.

Turkey Abroad podcastine konuşan Ottaviani, "Erdoğan kendisini siyasi arenada yeni biri olarak sunmaya çalışıyor ancak geçmişteki politikacılarla aynı şekilde davranıyor" diyor.

“Reis: Erdoğan Türkiye'yi Nasıl Değiştirdi” adlı kitabıyla cumhurbaşkanının arka planını araştıran Ottaviani, Erdoğan'ın siyasal İslami hareket için nasıl yükselen bir yıldız olduğunu anlatıyor. Pragmatizm ve muazzam bir hırsın birleşimiyle Erdoğan'ın doğru ilişkiler kurmak için keskin bir siyasi içgüdüye sahip olduğunu ve bu içgüdüleri Türkiye için yeni bir rota çizme hedeflerine ulaştırmak için kullandığını........

© Ahval


Get it on Google Play