We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Pençe-Kilit üzerine sorular

49 0 1
21.04.2022

CHP milliyetçi değil, ulusalcı olarak anılır. İkisinin arasında ne fark var, diyeceksiniz. Var aslında ve şöyle: Milliyetçilik – İslamcılık = Ulusalcılık. Zaten Kılıçdaroğlu bu formül icabı “Kahraman ordumuz” diyor, ama herhalde İslamcı oylara da çiçek atabilmek için formülü bozuyor ve “dualarımız” diyor, “Allah bu mübarek ayda…” diyor.

Irak'ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Kilit operasyonunda dualarımız kahraman ordumuzla birlikte. Allah bu mübarek ayda, Mehmetçiğimizin ayağına taş değdirmesin.

Türkiye’nin en önemli sorunu olan Kürt meselesinin bu sefer de Irak’a sınır ötesi saldırıyla çözülmesini isteyen bu Milliyetçi-İslamcı sözün sahibi kim?

***

Hayır, R. T. Erdoğan değil. 13.08.2005’de “Kürt sorunu bu milletin bir parçasının değil, hepsinin sorunudur. Benim de sorunumdurdedikten sonra 23.09.2021’te “Yok Kürt sorununu çözmektir, yok şudur, yok budur. Türkiye’de böyle bir sorun yok. Biz bu işi çoktan çözdük, aştık, bitirdik" diyen, 2005’le 2022 arasında sürekli gidiş-geliş yapan , İslamcı AKP’nin Genel Başkanı CB Erdoğan değil.

Hayır, Devlet Bahçeli değil. “Kürt sorunu yoktur, bölücü terör sorunu vardırdiyen ve İslamcı AKP’ye koltuk değnekliği yapan Türkçü Devlet Bahçeli değil.

Hayır, Süleyman Soylu değil. 18.03.2022’de “PKK’ya geçen yıl katılım sadece 51 kişidiyen; 27.03.2022’de "Biz PKK defterlerini kapattıkdiyen; 11.04.2022’de “2021 sonu itibariyle PKK’nın 150 civarında elemanı kaldıdiyen, cezaevinden işkence raporları gelmekte olan Diyarbakır kentinde sadece bu ay onlarca evi basıp 66 kişiyi gözaltına aldıran İçişleri Bakanı Süleyman Soylu değil.

Hayır, Altılı Masa mensuplarından, “HDP’yi PKK’nın yanında........

© Agos


Get it on Google Play