We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Gazete manşetlerinden bu Temmuz ayının vaziyeti

20 2 0
29.07.2021

Temmuz’un cehennem sıcağında teker teker okunursa fazla ilginç gelmeyebilecek fakat toplu okunursa gelebilecek haberler gırla.

Malum, yaz aylarında gazetelerde haber ve özellikle de ilginç haber azalır. Ama artık belli bir yere doğru gittiğimizi gösterir biçimde farklılaştı durum. Temmuz’un cehennem sıcağında teker teker okunursa fazla ilginç gelmeyebilecek fakat toplu okunursa gelebilecek haberler gırla. Protokol gereği cumhurbaşkanımızdan başlayalım.

02.07 – Erdoğan Sakarya’da: "Bugün Avrupa'nın en gelişmiş ülkeleri bu aşıları ücretle yapıyorlar. 50 sterlin, 100 avro bu şekilde para alarak yapıyorlar. Biz aşılarda halkımızdan 1 kuruş almadık" . Yine Erdoğan, 05.07 günü: “Aşı hizmetlerini diğer ülkeler gibi ücretsiz olarak vatandaşımıza veriyoruz'' .

02.07 - Erdoğan: "Türkiye’de akademik özgürlüğün olmadığı herhangi bir üniversite söz konusu değil. Bizim herhangi bir üniversitede özgürlüğü kısıtlamak diye bir derdimiz yok" .

02.07 - Erdoğan: "Kanal İstanbul projesindeki tartışmalarını takip ediyorsunuz. Bu tartışmaların aynısı, ülkemize kazandırılan her projede yaşanmıştır. Herkesin hayat kalitesi geçtiğimiz 19 yılda yükseldi” .

07.07 – Erdoğan, "TOKİ vasıtasıyla dünyada kimsenin başaramadığını biz gerçekleştirdik” .

16.07 - Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi mezuniyet töreninde: “Türkiye kısır döngüyü kırdı, demokrasi ve kalkınma hamlesi başarıya ulaştı” .

16.07 - CB Erdoğan tarafından görevden alınan Merkez Bankası (MB) başkanlarına iki yıl daha maaş verilebildiği ortaya çıktı. Üstelik bunun sadece MB ile sınırlı olmadığı, kamudaki tüm üst düzey görevliler için geçerli olduğu öğrenildi .

19.07 - Erdoğan’ın KKTC’ye büyük müjdesi: Yeni külliye ve millet bahçesi. Geçen hafta yazmıştım. Bu aslında Temmuz’un en muazzam haberi.

21.07 – Erdoğan: "Nasıl ki ABD ile bazı görüşmeleri Taliban yaptıysa Türkiye ile çok daha rahat yapması lazım çünkü Türkiye'nin onun inancıyla alakalı ters bir yanı yok" .

24.07 – Erdoğan Rize’de çay dağıttı ve şöyle dedi: “Dikey mimari yerine yatay mimariyi teşvik ederek şehirlerimize........

© Agos


Get it on Google Play