We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bazı kediler yavrusunu yermiş…

24 0 10
23.06.2022

Turpun büyüğü hep heybede kalırmış. Çıkarıp bakalım. Rumlar bir mektupla BM ve KKTC’ye “Güven Yaratıcı Öneriler” gönderdi. Ama siz de benim gibi ilk defa duyuyor olabilirsiniz çünkü bu yepyeni olanağı Türk tarafı kimselere duyurmadı. Ta ki “müzakere edilmeden” reddedildiği açıklanana kadar. Oysa, Kıbrıs gibi kangrenleşmiş bir meseleyi bu girişim çözebilirdi.

Cumhurbaşkanı R. T. Erdoğan’dan çok istirham ediyorum: Türkiye Cumhuriyeti’nin çivisi çıktı ve seçime giderken meşhur tabirle elimizde kalacak, sağlık olsun, ama ne olur yavrumuza daha fazla bulaştırmayalım, günahtır. Yavru Vatan’ımızdan bahsediyorum.

Çivisi çıktı derken bu yazıda “malumu ilam” etmeyeceğim. Yani ekonomiymiş, yargıymış, hukuk gözeten yargıçların sürülmesiymiş , sabahın köründe gözaltılarmış, Diyanet’in yapay eti haram ilan etmesiymiş , CB Erdoğan’ın kendi maaşını “enflasyon nedeniyle” 141.453 TL'ye yükseltecek bir ek bütçe teklifi vermesiymiş ; bütün bunları okumaktan artık taa buramıza geldi.

Sadece, görmemiş olabilirsiniz diye, ülkenin vaziyetini özetlemesi için tek bir olayı vereceğim. İmlasıyla filan haberden olduğu gibi aktarıyorum:

Sayın İçişleri Bakanı, BU gün Kadıköye söğütlü çeşme tren istasyonu önünde dağıtılan çorbadan içtim ve çok kötü şekilde hasta etti yüzüm yanmaya başladı tahriş oldu kim dağıttı derseniz Kadıköy deki CHP belediyesi dağıttı lütfen hakkımı arayın bu gün çok kötü şekilde zehirlendim. Ben dışarıda yaşıyorum evsizim. Lütfen CHP zulmü den illallah ettim. Bununla da kalmayıp tren içerisinde başımdaki çip vasıtasıyla biji pkk diye söyletti. Pkk yı kınıyorum pkk aşağılık bir oluşumdur ve CHP'nin yan koludur.

Tamam, olay gerçekse garibanın biri, kafadan da gayrimüsellah. Ama mesele bundan sonra başlıyor:

CİMER, yani Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi başvuruyu İçişleri Bakanlığı'na sevk ediyor, orası İstanbul Valiliği'ne ulaştırıyor, Valilik Kadıköy Kaymakamlığı'na, orası Kadıköy Belediyesi'ne. Belediye de cevap veriyor: "Bu iddiaların tümü gerçek dışı ve hayal ürünüdür."

La havle ve la kuvvete. İşte böyle bi TC’den bahsediyoruz.

***

Böylesi bi TC, en azından 1974’ten beri manevi koloni olarak kullandığı KKTC’ye enflasyon başta olmak üzere bütün kötülüklerini otomatik olarak bulaştırdı. Şimdi de Ada, Ersin Tatar’ın kayyım cumhurbaşkanı olarak atanması üzerine, gitgide “adı konmamış ilhak”a doğru götürülüyor.

Koloni filan ama, Ada’da hukukçular işini yapmakta ve hukuku uygulamakta. Bu Haziran başında, BRT (Ada’nın TRT’si) Genel Müdürü........

© Agos


Get it on Google Play