We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Vali Kaldırım ile ne konuştuk ve Coşkun Bilir ne yazdı?

8 2 1
13.09.2021

Geçtiğimiz gün “Şehirde son dönemde yaşananların farkında mısınız?” isimli bir köşe yazdım.

Köşe yazımın ardından bazı konulardan dolayı devamını yazmak hasıl oldu.

İlk önce Sakarya Valisi Sayın Çetin Oktay Kaldırım aradı ve yazımda kendisi ile ilgili dile getirdiğim yerlerle ilgili konuştu.

Bir iddiada bulunduğum şehrin en tepesindeki mülki idare amirinin söyledikleri hem bir cevap hakkıydı hem de bir köşe konusu.

Ayrıca Medyabar yazarı sevgili Coşkun Bilir ağabey de, beni biraz alay edercesine bana korkak bir sıfat yakıştırıp söylemediğim şeyleri söylemişim gibi kendi iddialarını sıraladığı köşe yazımın bir mealini kaleme aldı.

Bu iki konu birbiri ile bağlantılı olduğu için birlikte yazdım.

Önce Sayın Valimiz elbette.

*** *

Dediğim gibi yazımın ardından Vali Çetin Oktay Kaldırım beni aradı.

Sağ olsun Sayın Vali gerçekten de eleştirilerimi sıraladığım konularla ilgili son derece kibar ve yapıcı cevaplar verdi.

Ben kendisinin PSB Anatolia fuarının açılışına katılmamasını eleştirmiş ve son dönemde bu gibi etkinliklere katılmamaya sanki özen gösterdiğini ifade etmiştim.

Sayın Kaldırım köşe yazımda yer alan “Vali Bey’in uluslararası bir fuar açılışına katılmamaktan daha önemli ne işi vardı acaba?” ve “Vali Kaldırım, özellikle bazı isimlerle bir araya gelmemeye hiçbir şeye göstermediği kadar özen gösteriyor” şeklindeki eleştirilerime cevap verdi.

*** *

Vali Kaldırım, şehirde siyasetçilerle problem yaşadığı yönündeki tespitime ve eleştirme katılmadığını çok açıkça ifade etti. “Böyle bir şey mümkün değil” dedi.

Ekrem Yüce ile çok eskiden beri tanıştıklarını ve kendisini çok sevdiğini ve birlikte Sakarya için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Kaldırım, “Ben bir mülki idare amiri olarak böyle bir şey zaten yapmam. Birine küsmem yada tavır göstermem mümkün değil. Ben görevim ne ise onu yaparım” diyerek son dönemde şehirde konuşulan hatta benim de dile getirdiğim eleştirilere ve iddialara net bir cevap verdi.

Sayın Vali ayrıca şunları söyledi özetle:

-Açılışa katılmayı çok istiyordum ancak Pamukova’da uçak düştü iddiası ile ilgili olay yerine gitmek durumundaydık. Çok istememe rağmen katılamadım. Fuarımızı açılıştan sonra gezme imkanı buldum ve çok beğendim. Sakarya için son derece önemli ve Uluslararası bir fuar oldu.

-Sakarya potansiyeli son derece yüksek bir şehir. Ben gerçekten hep birlikte bu şehre büyük kazanımlar sağlamak için büyük bir çaba sarf etmemiz gerektiğini ifade ediyorum. Bu şehirde Gastronomi kültürü, müze kültürü, turizm, tarım ve sanayi gelişsin istiyorum.

-Sakarya’ya geldikten sonra çok iyi gördüm ki burada her türlü nimet var. Sakarya harika bir şehir.

-Sakarya içinde bulunduğu güç ve potansiyel........

© Adayorum


Get it on Google Play