We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

AKGÜN ALTUĞ O SÖZLERLE BİR DEVRİ TAMAMEN KAPATTI!

1 0 0
24.09.2021

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Başkanı Akgün Altuğ Çarşamba günü düzenlediği basın toplantısında önemli şeyler söyledi.

Şehir ile ilgili yaptığı açıklamaların arasında en fazla öne çıkan ise Sakaryaspor hakkında söyledikleri oldu.

Altuğ: “Sakaryaspor” konusuna başlarken, kişisel tahminim “Rutini bozmayacak, elimizden geleni elbette yapacağız…” gibisinden bir açıklamaydı.

Ancak durum hiç de öyle olmadı!

SATSO Başkanı Akgün Altuğ açıklamalarına başladığında bir devri sessiz sedasız kapatacağını hiç beklemiyordum!

Ama Altuğ öyle bir açıklama yaptı ki, bu açıklamayı şehirde siyaset ya da sivil toplumun içinde olan birinin söyleme ihtimali neredeyse mümkün değildi!

Toplantı öncesi birisi, Akgün Altuğ Sakaryaspor konusunda bu şekilde konuşacak deseydi güler geçerdim.

Çünkü yıllardır gördüğümüz, tecrübe ettiğimiz bir gerçek var; iş dünyasının Sakaryaspor hakkındaki sözleri genellikle “Aykırı, ezber bozan” şeyler değildir.

En fazla lafı geveler, yüksek seviyede inancı olmasa da “Sakaryaspor bizim her şeyimiz, elbette yardım da bulunacağız…” gibisinden amacı sadece gönül almak olan zevahiri kurtaracak beyanatlarla durumu geçiştirirlerdi.

Biz de bu açıklamalarla mutlu olur, Sakaryaspor’un herkesin ortak değeri olduğunu düşünüp toz pembe hayallerle önümüze bakardık…

Ama iş başa düştüğünde o açıklamaların, destek bombardımanlarının yerinde yeller eser! Bir iki kişi yine de elini taşın altına koyar ve Sakaryaspor’un bitmek tükenmek bilmeyen harcamaları için deryada bir katre misali yardımcı olmaya çalışırlardı, bu durum pek şaşmazdı.

Heyhat yetmez, ama hiç yetmez!

Sakaryaspor’un ne borcu biter, ne futbolcu alacakları, ne devlete borcu ne de derdi…

Uzun zamandır dört başı mamur, ekonomik olarak hiç kimseden yardım talep etmeyecek çatır çatır kendi harcamasını yapacak ve Sakarysapor’u hak ettiği lige çıkarabilecek güçlü bir bütçeye sahip yönetimle maalesef tanışamadık.

Yönetime talip olanların öncelikli hedefi elbette Sakaryaspor’dur şüphemiz yok ama bir süre sonra nasıl bir “Gayya Kuyusunun” içinde olduğunu........

© Adayorum


Get it on Google Play