We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

CHP’li belediyenin festivaline FETÖ’den kapatılan vakfın üniversitesi sponsor oldu

2 6 1
05.05.2022

Antalya’da CHP’li Büyükşehir Belediyesi’nin Yörük festivaline “Tayyip Erdoğan’ın adamıyım, Fethullah Gülen idolümdür” sözleriyle kamuoyunun gündemine gelen Fettah Tamince’nin mütevelli heyeti başkanı olduğu üniversitenin sponsor olması dikkat çekti. Festivalin sponsorları arasında ayrıca Tarım ve Orman Bakanlığı’nın açıkladığı hileli ürün listesinde adı geçen alkollü içecek üreticisi Kırbıyık Holding’in de adı yer alıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği Uluslararası Antalya Yörük-Türkmen Festivali 6-8 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Ancak festival daha başlamadan birçok yönden eleştirilerin odağı oldu. Protokol yağlığı, VİP otoparkı ve VİP tribün gibi uygulamalar nedeniyle önce Yörük derneklerinin başkanlarından, ardından Son Göç romanının yazarı Muhammet Güzel’den festivale eleştiri geldi. İhale yoluyla özel bir organizasyon şirketine verilen festival için yurt içi ve yurt dışından 360 uçak bileti, 5 yıldızlı oteller dâhil 2700 konaklama ve 13 bin kişilik yemek hizmeti satın alınmak istenmesi de yüksek maliyet eleştirisini beraberinde getirdi.

TARTIŞMALI YÖRÜK FESTİVALİNDE ŞİMDİ DE SPONSOR KRİZİ

Ancak CHP’li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in kamuoyundan gelen eleştirilere kulağını tıkadığı Yörük-Türkmen Festivali için hazırlanan resmi web sayfasında etkinliğin sponsorları arasında yer verilen kuruluşlar arasında FETÖ’cü olduğu gerekçesiyle önce kapatılan ardından ise yeniden açılan vakfın üniversitesi de dikkat çekiyor.

‘ERDOĞAN’IN ADAMIYIM, FETHULLAH GÜLEN İDOLÜMDÜR’

Tayyip Erdoğan’ın adamıyım, Fethullah Gülen idolümdür” sözleriyle tanınan, 15 Temmuz’dan sonra ise FETÖ operasyonları kapsamında hakkında açılan dava ve soruşturmalardan kurtulmayı başaran Rixos Otellerinin sahibi Fettah Tamince’nin mütevelli heyeti başkanı olduğu Antalya Bilim Üniversitesi de festivalin sponsorları arasında yer alıyor.

FETÖ’DEN KAPATILDI, KHK İLE YENİDEN AÇILDI

Yönetiminde AKP’li eski Bakan Hüseyin Çelik, AKP’li Milletvekilleri ve önceki Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı AKP’li Menderes Türel’in de yer aldığı Gaye Eğitim Vakfı, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ’cü........

© Açık Gazete


Get it on Google Play