We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

HOLLANDA… 36 yıl sonra yeniden Formula 1

1 1 0
18.09.2021

36 yıl süren bir aranın ardından Formula 1 Hollanda Grand Prix’i 3-5 Eylül tarihleri arasında Zandvoort’da düzenlendi. Normal şartlar altında geçen sene yapılması beklenen bu yarış, pandemi sebebiyle bir yıl daha ertelenmişti.

Küçüklüğümden beri babamın sayesinde sıkı takipçisi olduğum, kimi zaman sabah 7’de kalkıp takip ettiğim bu sporun bu kadar yakınımda yapılması Hollandalı taraftarların coşkusuna yakından tanık olma fırsatı verdi bana.

10 farklı takım ve birbirinden yetenekli 20 farklı sürücünün etrafında dönen Formula 1’in Dünya Şampiyonası, son iki yıldır başlı başına iki takım ve hatta iki sürücü arasında gerçekleşiyor. Mercedes Red Bull’a, Lewis Hamilton da Max Verstappen’e karşı diyebiliriz bu nedenle.

Mercedes-AMG F1 takımı adına yarışan İngiliz pilot Hamilton, geçen sene elde ettiği 7. Dünya şampiyonluğu ile bir zamanların efsanevi pilotu olan Michael Schumaher’in rekorunu kırmaya bir adım daha yaklaştı. Genç sürücülerin arasında yaşça büyük olan Hamilton’ın sanıyorum ki hedefi 8. Dünya Şampiyonluğunu elde edip yeni bir rekora imza attıktan sonra bu spordan çekilmek. Elde ettiği başarısıyla şampiyonluğa aday bir başka sürücü ise Redd Bull’da yarışan Hollandalı Max Verstappen gösterilebilir. Aynı zamanda da Verstappen, 1994 yılında Schumacher ile “Mild Seven Benetton Ford”da takım arkadaşı olan babası Jos Verstappen’in izinden gidiyor.

Hollandalılar için büyük önem taşıyan “Hollanda Grand Prix”inde neler........

© Açık Gazete


Get it on Google Play