We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Türkiye‘ de hayaller bitti, şimdi gerçeklerin zamanı

53 0 0
15.02.2019

Müthiş bir politik kutuplaşma, işsizliğin, enflasyonun, muhaliflere, seküler kesime baskının arttığı ve cumhuriyetin tüm kazanımlarının bir bir kaybedildiği bir ortamda Türkiye yine yeni bir seçime gidiyor.

Ne yazık ki bu kez de partiler 31 Mart’ta da eşit şartlarda yarışamıyorlar.

Bir yanda medyanın yüzde doksanını kontrol eden, yanına alan, devletin tüm imkanlarını kullanarak sahaya inen bir AKP ve lojistik destekçisi MHP, öte yandan kısıtlı imkanlarıyla propaganda yapan CHP ve devamlı dışlanan, itibarsızlaştırılan, en önemli vekilleri, eski eşbaşkanları hapiste olan, ölüm orucuna yatan vekilleriyle HDP.
CHP’nin adaylarını geç açıkladığını ve bazı isimler üzerinde yoğun tartışma yaşandığını görüyoruz.

Tartışmaların odak noktasında olan adayların çoğunluğunun projelerini, somut seçim vaadlerini göremiyoruz. Şehirlerde yaşam kalitesini yükseltecek, rüşvet almayan, torpil geçmeyen modern, çağdaş belediyecilikle ilgili programları okuyamıyoruz.
Almanya’da ki belediyecilikle kıyaslamak istemiyorum çünkü çalışma ahlakı, kamuoyunun kontrol hakkı, gücü, hizmet anlayışı, kuralların uygulanması çok farklı.
Belediye Başkanlığı ama uğurlama, ağırlama sadece varlıklıların çıkarlarını koruyan, onlara çalışan makamlar olmamalı diye düşünüyorum.
Bu aşamada diğer dikkatimi çeken şey de CHP’de aday kadın sayısının azlığı. En çok kadın aday HDP’de gösterilmiş.

Halkın bir bölümünde ‘’seçimler bir şey getirmez, yine Erdoğan kazanacak’’ müthiş bir bıkkınlık ruh hali olsada önemli bir seçim bu........

© ABC Gazetesi