We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kervan yolda düzülür!

2 10 0
26.08.2021

Süper Lig'in ikinci haftasında Trabzonspor sahasında Sivasspor'u konuk etti. Ligin ilk haftasında Trabzonspor, Yeni Malatyaspor'u farklı mağlup ederken, Sivasspor ise Konyaspor'a mağlup olmuştu. Ülkemizi UEFA Konferans Ligi'nde temsil eden iki ekibin mücadelesi maçın belli bölümlerinde Premier Lig esintileri vererek nefesleri kesti.

Oynadığı esmi maçların tamamında Trabzonspor güçlü hücum anlayışıyla oyuna iyi başladı bu son yıllarda takımda göremediğimiz bir şeydi. Böyle bir anlayışla oyuna başlamanın en büyük artısı maçın başında rakibin saygısını kazanarak onlara kendi oyununu kabul ettirdikten sonra rakibi farklı inisiyatifler almaya zorlar.

Evet, Trabzonspor'un bu hücum anlayışı rakibi sürekli tehdit eden özellikle top ayağındayken oyunu genişleten ve rakibi kendi sahasına iterek sıkıştırıyor. Bu yüzden sonlandırılamayan her atak Trabzonspor'un genişlettiği alanların içinde rakibin daha büyük boşluklar bulmasına sebep oluyor.

Rıza Hoca'nın yıllardır kendi oyun sistemini Türk futboluna kabul ettiren bir oyun anlayışı var. Bugün de 2 önliberolu 4-3-3 formasyonu ile savunmayı 8 metre önde kurarak Trabzonspor'un hücum aksiyon alanlarını daratmayı düşündü. Ahmet Oğuz ve Uğur Çiftçi ile kanatlardan kaptığı topları hızlı bir şekilde Gradel ve Kayode ile buluşturarak etkili bir oyun ortaya koydular.

Djaniny gol atamasa da çok fantastik bir oyuncu özellikle ikinci golde ki atak başlangıcında Hamsik'e yaptığı asistlik pası Nwakaeme değerlendirdi. Trabzonspor'un Sivas maçındaki en etkili........

© 61 Trabzon Haber


Get it on Google Play