We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Hayırlı mağlubiyet

7 6 0
14.09.2020

Pandemi sebebi ile taraftarsız oynanan ve bu yüzden iç saha avantajının kaybolduğu sezonun ilk derbisinde Trabzonspor Beşiktaş’a 3-1 yenilerek sezona mağlubiyetle başladı

Beşiktaş’ın golüne kadar oyunun kontrolü Trabzonspor’un elindeydi. Trabzonspor oyunu 3. bölgeye yıkmaya çalışsa da o bölgede top tutma hususunda çok zorlanıyordu.

Trabzonspor açısından maçın ilk yarısında gördüğüm en önemli şey oyunu açacak kilit oyuncu eksikliğiydi. İlk yarı top hakimiyeti Trabzonspor’da olsa da bunun doğru kullanılmadığını düşünüyorum. Ortaya atılan hemen hemen her top defans oyuncularına geri pas oldu.

Her ne kadar Eddie Newton, takımı ön liberosuz sistemde oynatsa da yine de orta sahada güçlü bir oyuncuya ihtiyaç var. Maç boyunca her şeyi deneyen takımın attığı tek golün sahibi Abdülkadir Ömür’ün gayretleri yetmiyor. Bu yüzden maçta gözler sırtı dönük top tutan bunu geriye ve yana vermekte oldukça başarılı olan Sörloth'u aradı.

Sörloth, bir forvette olması gereken bütün özellikleri barındırıyor; uzun topları alıyor, indiriyor, saklıyor ve kendisine yakın olunduğunda doğru kullanıyor. Gol atıp asist yapıyor. Bence dün akşam özelinde Trabzonspor’un en önemli........

© 61 Trabzon Haber


Get it on Google Play